O Projekte

Dom alebo byt?

Nová rodinná štvrť plánovaná v obci Pobedim ponúkne spojenie krásnej prírodnej lokality, skvelej občianskej vybavenosti a širokú ponuku novostavieb. Obytná štvrť SELANKY bude tvorená z dvoch častí: z časti s bytovými domami pozostávajúcej zo štyroch rovnakých bytových domov, ktoré budú mať 5 obytných podlaží s možnosťou výberu z 1-3 izbových bytov o výmere od 42,11 do 75,43 m2 a z časti, ktorú bude tvoriť jedenásť rovnakých a samostatne stojacich rodinných domov s možnosťou výberu rozlohy pozemku od 525 do 763 m2. Bytová časť štvrte sa bude nachádzať pozdĺž už existujúcej komunikácie III. triedy a časť s rodinnými domami bude na zvyšnej časti pozemku, čím dôjde k vytvoreniu otvorenej lokality pozdĺž už existujúcej komunikácie. Vzniknutý priestor poslúžil na vytvorenie miesta okolo bytových domov, ktorý je zatrávnený, je na ňom stromoradie a taktiež vybudované detské ihrisko, no zároveň vznikol aj určitý filter medzi cestnou komunikáciou a rodinnými domami.

Bytové domy pozostávajú z piatich nadzemných podlaží a celkovo ponúknu na bývanie 96 bytov, z toho 20 trojizbových bytov, 60 dvojizbových bytov a 16 jednoizbových bytov. Každý byt bude pozostávať zo vstupných priestorov, kúpeľne a samostatnej toalety (v prípade jednoizbových bytov ide o kúpeľňu spojenú s toaletou), kuchyne a komory (komora sa nenachádza v jednoizbových bytoch), spálne, detskej izby (len pri trojizbových bytoch) a loggie. Každý byt na prízemí bytového domu bude disponovať vlastnou oplotenou záhradou. K bytovým domom prináleží celkovo 121 parkovacích miest o rozlohe 2,4 m x 5,3 m, z toho 5 z nich bude rezervovaných pre hendikepovaných a ďalšie 2 miesta budú tvoriť nabíjacie stanice pre elektromobily. Samozrejmosťou sú tiež pivnice a výťah. Súčasťou budovy bude aj kotolňa a priestor na úschovu bicyklov. Fasáda bytových domov bude vytvorená z bielej a svetlohnedej farby.

Rodinné domy budú postavené ako samostatne stojace prízemné bungalovy a celkovo ich v tejto rodinnej štvrti bude 11. V ponuke máme štyri typy rodinných domov, ktoré sa od seba líšia rozložením izieb: základný typ, jeho zrkadlový obraz a nakoniec je to typ domu charakteristický alternatívnou úpravou, kedy sa garáž zamení za detskú izbu. Do domu sa vstupuje zo zastrešeného závetria do vstupnej haly, z ktorej sa dostanete k toalete s umývadlom, ku garáži a dennej a nočnej časti domu. Dennú časť bude tvoriť obývacia izba, kuchyňa, jedáleň, terasa a technická miestnosť. Nočnú časť bude tvoriť spálňa, dve detské izby a kúpeľňa s toaletou. V prípade záujmu je možné urobiť alternatívnu úpravu garáže na tretiu detskú izbu, ako sme už naznačili. Všetky bungalovy budú mať rovnaký výzor a pôdorys štvorcového tvaru. Čo sa týka farieb, fasády budú ladené do jednoduchého farebného prevedenia. Hlavnou farbou fasády bude biela so soklom sivej farby a čiernou strešnou krytinou. K domom prislúcha celkovo 33 parkovacích miest, teda 3 parkovacie miesta na jeden dom, čo predstavuje jednu garáž a dve parkovacie miesta na teréne pozemku alebo 3 parkovacie miesta na teréne pozemku v prevedení domu bez garáže.

Nová rodinná štvrť SELANKY je situovaná vedľa cesty III. triedy v smere Pobedim-Horná Streda a bude napojená na dvojpruhovú cestnú komunikáciu III. triedy. Na mieste, kde táto obytná štvrť vyrastie, sa momentálne nachádza rovinaté pole o výmere 44 244 m2. Pozemok, na ktorom už čoskoro začnú rásť nové moderné nehnuteľnosti, susedí s rodinnými domami na začiatku obce Pobedim. Pozdĺž už spomínanej cestnej komunikácie III. triedy v smere Pobedim-Horná Streda sa vytvorí jednostranný chodník s verejným osvetlením.

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať. Viac informácií.

Akceptovať a zatvoriť